Hurter Spies Ing.

Dienste

Grondwetlikereg

Gelykheidshof

Strafreg

Administratiefreg

Boedelspraktyk

Aktes en transporte

Kontraktereg

Kommersiëlereg

Skuldinvorderings

Deliktuele-eise

Arbeidsreg

Familiereg

Oor die firma

Hurter Spies Ingelyf is op 1 April 2008 gestig toe Willie Spies (wat op daardie stadium ‘n parlementslid was) en Johan Hurter (wat tot op daardie stadium die senior vennoot in die bekende firma Van Zyl Le Roux en Hurter was) besluit het om ‘n nuwe regsfirma in Pretoria te stig.

Die firma het vinnig naam gemaak met ‘n suksesvolle aansoek na die Noord Gauteng Hooggeregshof sowel as die Konstitusionele Hof in Februarie 2009 om te verseker dat Suid-Afrikaners wat uitgewyk het na die buiteland met behoud van hulle burgerskap, steeds kan stem in nasionale verkiesings.

In April 2009 is Spies herkies tot parlementslid maar hy het kort na sy herkiesing besluit om sy parlementêre setel prys te gee en voltyds as prokureur te praktiseer met ‘n besondere klem op burgerregte litigasie, met AfriForum as vernaamste kliënte.

Sedert Augustus 2009 tree die firma gereeld en op ‘n deurlopende basis namens AfriForum op in ‘n verskeidenheid burgerregte hofaksies asook ‘n verskeidenheid van ander nie-regerings organisasies.

Die Span

Direksie

Willie Spies

Direkteur
B COM LLB MBA (UP)

  • spies@hurterspies.co.za
  • 083 676 0639

Petro Voges

direkteur
LLB (UNISA)

  • petro@hurterspies.co.za
  • 073 208 0895

Regspersoneel

Marjorie van Schalkwyk

Regspraktisyn
LLB (UJ)

  • marjorie@hurterspies.co.za
  • 072 213 9676

Megan Smith

regspraktisyn
B Com LLB (UP)

  • megan@hurterspies.co.za
  • 082 798 4811

Daniël Eloff

Regspraktisyn
LLB (UP)

  • deloff@hurterspies.co.za
  • 082 838 5290

Monique Janjetich

Kandidaat regspraktisyn
LLB (UP)

  • monique@hurterspies.co.za
  • 072 842 8639

Kantoorpersoneel

Saartjie van Niekerk

Finansiële Beampte

  • saartjie@hurterspies.co.za

Ronell van Niekerk

Kantoorbestuurder

  • admin@hurterspies.co.za

Celeste van Vuuren

Regssekretaresse

  • celeste@hurterspies.co.za
  • 074 851 9144

Lietie Basson

Aktestikster

  • lietie@hurterspies.co.za

Eddie Macheke

Assistent

  • eddie@hurterspies.co.za

Kontak ons

Centurion

Adres

54 Unionlaan

(H/V Unionlaan & Kortstraat)

Kloofsig

Centurion

Kontak ons

012 941 9239 / 012 664 0708

E-pos : admin@hurterspies.co.za

Kantoorure

MA – DO – 08:00 – 16:30

VRY – 08:00 – 15:00

Pretoria

Adres

Loftus Park, Vloer 2, Blok A

Kirknessstraat 416

Arcadia

Pretoria

Kontak ons

012 941 9239 / 012 664 0708

E-pos : admin@hurterspies.co.za

Kantoorure

MA – DO – 08:00 – 16:30

VRY – 08:00 – 15:00